• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • ЕКСКУРСІЯ ДО СТОЛИЦІ ШАХТАРСЬКОГО КРАЮ

ЕКСКУРСІЯ ДО СТОЛИЦІ ШАХТАРСЬКОГО КРАЮ

2013-11-17

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0894.JPG

17 листопада 2013 року група вихованців та працівників нашого навчального закладу вирушила у подорож до столиці шахтарського краю, міста Донецька.

Під час поїздки у комфортабельному автобусі години подорожі текли непомітно. Подолавши близько 300 кілометрів, ми прибули до Донецького регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик. Загальна площа парку 2142 га. Територія парку є мальовничою гірською місцевістю по обидва береги Клебан-Бикського водосховища. Назва заповідника і притоки ріки ніяк не пов'язана з биками, яких нібито розводили в цій місцевості. Насправді, поєднання слів «клебан-бик» означає приблизно те ж, що і «дно ями». Справа в тому, що вся територія цього парку 200 мільйонів років назад була дном Пермського моря, про що свідчать відбитки молюсків і черепашника на піщаних каменях . Ми дізналися що ця місцевість має багату історію, що тісно пов'язана з історією Війська Запорізького і його держави – славетної Запорізької Січі. Недалеко від місця злиття річок Бичок і Кривий Торець стояла козача застава «Залізна».

Досхочу намилувавшись красою природи, поспішаємо до Донецька.

Донецьк – це великий індустріальний і діловий центр, промислове серце України. Роком його заснування традиційно вважається 1869-й, коли підприємець з Уельсу Джон Джеймс Хьюз побудував тут і здав в експлуатацію сталеплавильний завод та кілька вугільних шахт. Невдовзі заклали робоче селище Юзівка, що з роками перетворилося на місто з 50-тисячним населенням. У сучасному Донецьку майже немає пам'яток старовини, але, напевно, в цьому й полягає його особливість. В ході екскурсії по Донецьку ми побачили величну будівлю Театру опери та балету, пам'ятники: Т. Шевченку, Артему, «Слава шахтарській праці» та інші. Змогли прогулятися алеями бульвару ім. Пушкіна. Цей бульвар є улюбленими місцем відпочинку донеччан. Помилувавшись авторськими скульптурними роботами, ми попрямували до справжньої окраси бульвару – пальми Мерцалова. Це – дивовижна скульптура, викувана з цілісної сталевої рейки - сучасна копія роботи донецького коваля Мерцалова, що здобула Гран-прі Паризької Міжнародної промислової виставки 1900 року. Зрозуміло, що наявність у Донецькому регіоні таких природних багатств, як метал і вугілля, створили умови для розвитку художнього кування. Помилуватися роботою ковалів ми змогли відвідавши парк кованих фігур.

Парк кованих фігур – унікальний музей просто неба, який налічує понад 200 скульптур, виготовлених з металу. Ми пройшли алеями казок, закоханих, «Знаків зодіаку», «Євро-2012» та ін. Побачили шедеври світової архітектури, виготовлені з металу: Біг-Бен, Ейфелева вежа, Московський Кремль та ін. Щороку найкращі авторські роботи майстрів художнього кування з багатьох країн світу поповнюють експозицію музею. Часу, відведеного на відвідування цього унікального парку, нам не вистачило, адже кожен мав на меті сфотографуватися біля цих шедеврів ковальського мистецтва. Але на нас чекала окраса шахтарської столиці – стадіон «Донбас Арена».

Донецька арена зачарувала нас своєю величністю, оригінальним дизайном (за формою нагадує «літаючу тарілку», а ввечері - діамант). Завдяки зовнішньому підсвічуванню фасаду, стадіон у темний час доби виблискує, наче діамант.

Під час годинної екскурсії по арені ми дізналися багато цікавих фактів з історії будівництва стадіону, відвідали місця, доступні тільки гравцям і офіційним представникам у матчеві дні. Побачили чашу стадіону, зону представників ЗМІ, конференц-зал, зону гравців (роздягальні й тренувальні кімнати), ігровий тунель, вихід до поля, тренерські місця, лаву запасних та ін. Відвідали музей футбольного клубу «Шахтар». Під час екскурсії нам відкрили невідомі факти з історії ФК «Шахтар», а у шоу-рум з єдиним у країні «туманним екраном», показали відеофільм з історії створення команди.

Екскурсія добігла кінця. Цей тур був немалий – ми подолали 700 км, але день, насичений враженнями, отриманою інформацією, промайнув непомітно. Довелося ще раз переконатися, що подорожі – річ корисна і цікава для тих, у кого є бажання не зациклюватися на одноманітності буднів.

Заступник директора з виховної роботи
Ірина Черниш

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0777.JPGУ Донецькому регіональному ландшафтному парку Клебан-Бик

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0786.JPGНаш дружній колектив

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0834.JPGКожен мріє стати першим (у парку кованих скульптур)

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0919.JPGУ музеї футбольного клубу "Шахтар"

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0939.JPGНа трибунах стадіону

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0949.JPGІнтерв’ю "керівництва" клубу "Шахтар"

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0973.JPGНа поле" Донбас Арени" виходить команда нашого закладу/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0968.JPGУ роздягальні футбольного клубу "Шахтар"

/Files/images/etot_god/donetsk/DSC_0980.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.